fbpx
Yüz-Alın-Boyun Germe2021-07-02T23:02:41+03:00
yuz-alin-boy-germe

YÜZ-BOYUN-ALIN GERME

Yaşlanmayla beraber ciltteki elastikiyet kaybı cilt fazlalığına ve cilt altı dokularda sarkmaya sebep olur. Özellikle çene kenarında, boyunda ve yanaklardaki sarkmalar kişileri rahatsız edebilir. Bu durum kişinin yaşlı, yorgun ve üzgün gözükmesine yol açar.

Germe ameliyatları ile aşağıya doğru yer değiştirmiş cilt altı dokular olması gereken yerlere alınır, cilt fazlalığı çıkarılır. Bu sayede rahatsızlık veren sarkmalar ve yüzün belirli bölgelerinde oluşan cilt toplanmaları düzeltilir.

Yanakların aşağıya doğru yer değiştirmesi burun-dudak ve göz altı çizgilerinin belirginleşmesine neden olurken çene kenarındaki sarkmalar da yüzün doğal estetik görüntüsünü bozar. Alın bölgesindeki çizgiler, kaşlardaki düşüklükler, boyun ve gıdı bölgesindeki sarkmalar kişilere rahatsızlık verebilir. Yaşlanmaya bağlı tüm bu deformiteler germe ameliyatları ile düzeltilir.

Ameliyat süreci…

Ameliyat süresi ameliyatın kapsamına göre 2 ila 4 saat arasında değişir. Hastanın ihtiyacına göre yüz germe, alın germe, boyun germe veya bu ameliyatların kombinasyonu şeklinde planlanabilir. Genellikle hastalar ameliyattan bir gün sonra taburcu edilirler.

Ameliyat sonrasında iz kalır mı?

Yüz germe ameliyatında cilt fazlalıkları kulak önünden çıkarılacağı için kulak önünde saç çizgisi içerisine doğru yukarıya çıkan bir kesi yapılır. Eğer boyun germe ameliyatı da yapılacaksa kesi kulak memesinin altından enseye doğru uzatılır. Alın germede ise alın ve saç çizgisinin kesiştiği bölgede ameliyatın kapsamına göre hat boyunca uzunlamasına bir kesi yapılır. Yapılan her kesi sonrasında iz oluşmaktadır. Ancak izler anatomiye uygun planlandığından olabildiğince iyi görünür. İzler birinci yılın sonunda sadece plastik cerrahlar tarafından anlaşılır hale gelirler. Ameliyattan sonra özel bir pansuman ile kapama yapılır. Ertesi gün pansuman açılır ve ekstra bir pansuman yapılmaz. Morluk ameliyattan sonra nadir olarak görülebilir. Ödem ameliyattan bir gün sonra başlar ve bir haftada maksimuma çıkar. Daha sonra bir ay içerisinde ödemlerin %80’i geçer. Nihai sonucun değerlendirilebilmesi için 6 ay beklemek gerekir.

Rutin kontroller birinci hafta, ikinci hafta, birinci ay, üçüncü ay ve birinci yıl olarak planlanır.

Ayrıntılı bilgi istiyorsanız veya sorularınız varsa iletişim sayfasını kullanarak benimle iletişime geçebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR
Yüz alın boyun germe operasyonunda hangi tür anestezi uygulanmaktadır ?2021-07-02T23:02:12+03:00

Yüz alın boyun germe operasyonlarında, genellikle anestezi türüne doktorunuzun tercih ettiği anestezi türü ile operasyon gerçekleştirilir. Ancak “genel anestezi” bu tarz operasyonlarda daha iyi sonuç alına bilmesi adına son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bir anestezi türüdür. Hastanın cilt durumu ve her hangi bir panik atak tarzında bir hastalığı yok ise anestezi konusunda uzman doktorunuz ile anestezi türünüze karar verebilirsiniz.

Yüz alın boyun germe operasyonunun yaş sınırı kaç ?2021-07-02T23:00:31+03:00

Yüz alın boyun germe operasyonları genellikle  “25 ila 60 yaş” aralığında yapılan operasyonlardır. Bu tarz operasyonlara dahil olabilmeniz için +18 yaş üzeri olmanız gerekmektedir. Diğer estetik operasyonlarında olduğu gibi bu operasyonda da reşit olmanız göz önünde bulundurulacaktır.

Yüz alın boyun germe operasyonunun riskleri nelerdir ?2021-07-02T22:59:19+03:00

Yüz alın boyun germe operasyonlarında risk hastanın uzman doktorunun belirttiği şekilde kendini dış etkenlerden koruması gerekmektedir. Operasyonu gerçekleştirecek uzman doktorunuzun gerçekten bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip olması gerekmektedir. Bu tarz operasyonlarda en önemli etken doktorunuzun bu konu hakkında verimli olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde yüz alın boyun germe operasyonlarında sizi korkutacak veya sizin cildinize zarar verecek bir durum söz konusu asla değildir.

Yüz alın boyun germe operasyonu kaç dakika sürmektedir?2021-07-02T22:57:18+03:00

Yüz alın boyun germe operasyonları, uzman doktorunuz tarafından belirlenen “yol haritası” göz önünde bulundurularak yapılabilecek bir operasyondur. Uzman doktorunuz tarafından belirlenen işlem sırasında göre “yüz,alın,boyun germe” işlemine başlanır. Operasyonlar 30 dakika ila 60 dakika arasında bir zaman zarfında gerçekleştirilir.

Go to Top