fbpx
Uyluk Germe2021-07-02T22:39:23+03:00
uyluk-germe

UYLUK GERME

Aşırı kilo kaybeden kişilerde kilo kaybı sonrasında vücudun birçok bölgesinde deri fazlalıkları meydana gelebilir. Bu bölgeler karın, kol, bel, sırt ve uyluk bölgeleridir. Bu cilt fazlalıkları kişiyi olduğundan kilolu gösterir ve bu kişilerin ideal vücut şekline ulaşması için cerrahi olarak bu cilt fazlalıklarının alınması gerekir.

Ameliyat sonrasında iz kalır mı?

Uyluk germe ameliyatı ile uyluk iç bölgedeki deri fazlalıkları çıkarılır. Fazlalık miktarına göre uyluk iç yüzünde dize doğru uzanan bir iz oluşur. İz zamanla belirginliğini kaybeder ancak tamamen ortadan kaybolması söz konusu değildir.

Ameliyat süreci…

Ameliyat genel veya bölgesel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi ortalama 2 saattir. Hastanede bir gün yatış önerilir. Ameliyattan sonra ağrı olabilir, ancak ağrı kesicilerle bu süreci en hafif şekilde atlatmanız sağlanır. Ameliyat bölgesinde morluk ve hassasiyet de olabilir ve bir ay içerisinde düzelir. Ameliyat sonrasında iki hafta korse kullanımı önerilir. Korse sayesinde gerilen uyluk cildi ile uyluk kasları arasında sıvı birikiminin önlenmesi hedeflenir. Ameliyat sonrasında istenilen ideal görüntünün oluşması için 6 ay beklemek gerekir. Günlük aktivitelere on gün sonra başlanılabilir. Hafif sporlar için bir ay, ağır sporlar içinse üç ay beklemek gerekir. Dördüncü günde banyo yapılabilir.

Rutin kontroller birinci hafta, ikinci hafta, birinci ay, üçüncü ay ve birinci yıl olarak planlanır.

Ayrıntılı bilgi istiyorsanız veya sorularınız varsa iletişim sayfasını kullanarak benimle iletişime geçebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR
Uyluk germe ameliyatı hangi yaşta yapılabilir?2021-07-02T22:39:27+03:00

Uyluk germe operasyonu genellikle 25 ila 30 yaş aralığında uyluk konusunda sorun yaşayan kişiler tarafından tercih edilen bir estetik operasyonudur. Ancak yaş sınırı olarak belirlenen rakam +18 yaş üzeri olması zorunluluğu vardır.

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası Ne Zaman İşe Gidebilirim?2021-07-02T22:38:10+03:00

Uzman doktorunuz tarafından belirlenen operasyon sonrasında, ortalama bir hafta içerisinde normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Ancak bunun gibi kararları uzman doktorunuzun vermesi daha sağlıklı olacaktır. Çünkü hiçbir insanın derisi bir diğer insanın derisi ile aynı yapıya sahip değildir. Bu sebeple bu sorun cevabı uzman doktorunuz tarafından verilmesi gerekmektedir.

Uyluk germe ameliyatı sonrası bacak yeniden sarkar mı?2021-07-02T22:38:21+03:00

Ameliyat sonrasında kalıcılık devam eder ancak ; Ameliyat sonrasında kişinin beslenmesi, günlük hareket etmesi veya yağlı yiyecekler tüketmesi bu durumu ciddi oranda etkiler. Vücudumuzda bulunan derilerin yeniden eski halini alması 3 ila 5 yıl arasında değişkenlik gösterse de kişinin sağlıklı beslenmesine dikkat etmesi gerekir.

Ameliyatsız Uyluk Germe Yapılabilir mi?2021-07-02T22:30:01+03:00

Uyluk germe konusunda, hastalarımız tarafından bizlere yöneltilen soruların başında gelen ameliyatsız bu operasyon mümkün mü? Sorusuna cevap verecek olursak ; Ameliyatsız doğal yöntemler ile kalıcı bir uyluk sağlanması mümkün değildir. Uyluk germe konusunda kalıcı bir çözüm arıyorsanız kesinlikle uzman doktorlar ile irtibata geçmenizi öneririz.

Go to Top