fbpx
Popo Şekillendirme2021-07-02T21:40:46+03:00
popo

POPO ŞEKİLLENDİRME

Popo estetiği özellikle son dönemde popülaritesi giderek artan bir prosedürdür. Popo şekillendirme amacıyla popo protezi, liposuction, yağ enjeksiyonu ve popo dikleştirme ameliyatları ayrı ayrı veya kombine şekilde yapılabilir.

Ameliyat nasıl yapılır?

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Popo protezi kullanılacaksa popo arası oluktan yaklaşık 5cm uzunluğunda bir kesi yapılarak en dıştaki popo kasına ulaşılır. Kas içerisine protez yerleştirilir. Yağ enjeksiyon yapılacaksa liposuction ile alınan yağ popo bölgesinde istenilen alanlara verilerek ideal popo şekli oluşturulur. Bu iki teknik ayrı ayrı veya beraber uygulanabilir.

Ameliyat sonrası?

Ameliyat sonrası hastanede yatış süresi bir gündür. Bir hafta popo üzerine yatılmaması önerilir. Günlük sosyal hayata dönüş yaklaşık 10. günde olur. Hafif sporlar için bir ay beklemek gerekir. Ağır sporlar ameliyattan sonra önerilmez. Dördüncü günde banyo yapılabilir.

Rutin kontroller birinci hafta, ikinci hafta, birinci ay, üçüncü ay ve birinci yıl olarak planlanır.

Ayrıntılı bilgi istiyorsanız veya sorularınız varsa iletişim sayfasını kullanarak benimle iletişime geçebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR
Popo estetiği ile yuvarlak hatlara sahip olmak mümkün mü?2021-07-02T22:02:28+03:00

Popo büyüklüğü açısından günümüzde memnun olan kişilerde, popo hatlarının daha yuvarlak olmasını istemektedir. Bu sebeple büyüklük, açısından büyük olması daha güzel dış görünüme sahip olacağınız anlamına gelmemektedir. Dış görünüm için poponuzun daha belirgin hatlara sahip olması gerekmektedir. Yuvarlak ve belirgin hatlar için uzman doktorlarımızın belirlediği operasyon haritasına uyarak, acısız bir şekilde dış görünüşünüze katkıda bulunabilirsiniz.

Popo estetiği kalıcı mı, alerji yapar mı?2021-07-02T21:53:10+03:00

Popo estetiği öncesinde uzman doktorunuz tarafından tüm alerjik testleriniz yapılır ve sonrasında popo estetiği operasyonuna kabul görülürsünüz. Bunun yansına popo estetiğinde kullanılan dolgu malzemelerinin hiçbiri alerjik bir madde içermemektedir. Popo estetiği operasyonu sonrasında uzman doktorunuzun operasyon başarısı göz önünde bulundurularak 6 ila 8 sene arasında vücudunuzda bir bozukluk yaşanmaz.

Popo estetiği ciltte selülit oluşturur mu?2021-07-02T21:48:54+03:00

Popo estetiği operasyonunda, kişinin vücudunda bulunan yağ depoları kullanılmaktadır. Popo estetiği esnasında vücudunuza enjekte edilen “yağlar” vücudunuzda hemen “homojen” yapı olarak enjekte edilen bölgede çift altına yayılır. Bu sebeple operasyon sonrasında hiçbir şekilde vücudunuzda selülit gibi bir sorun ile karşılaşmanız söz konusu değildir.

Popo estetiği nedir?2021-07-02T21:45:30+03:00

Günümüzde dış görünüm konusunda vücudumuzda en önemli bölümlerden biri olan “popo” gündelik hayatta dış görünüşüne önem veren bayanlar için dikkat edilen bir ayrıntıdır. Ancak bazı insanların popo bölgesinde vücut hatlarında selülit oluşumu sebebiyle dış görünüm hoş görünmemektedir. Bu sebeple küçük estetik operasyonlar ile istediğiniz görünüme kavuşlabilirsiniz.

Go to Top