MEZOTERAPİ

MEZOTERAPİ

Hücre yenilenmesine doğrudan olumlu yönde etki ettiği gösterilmiş birçok ürün bulunmaktadır. Bu ürünler vitamin-mineral kompleksleri ve çeşitli organik-inorganik bileşenlerdir. Doğrudan etki görülmesi istenilen bölgeye bu ürünlerin uygulanması ile mezoterapi işlemi yapılmaktadır.

Hangi Bölgelere Uygulama yapılmaktadır?
Mezoterapi cilt ve saç olarak iki şekilde uygulanabilmektedir. Bu iki farklı tedavi seçeneğine ve ihtiyaca göre farklı kombinasyonlar kullanılmaktadır.

İşlem süresi ne kadardır ve kaç seans yapılmalıdır?
İşlem yaklaşık 10 dakika sürmektedir. İşlem seanslar halinde yapılmaktadır. Kişinin ihtiyacına göre 3-6 seans arasında uygulama yapılabilir. Seanslar birer hafta arayla yapılmaktadır.

İşlem ağrılı mıdır?
Yüz mezoterapisi öncesinde uyuşturucu krem sürülerek ağrı en aza indirilmektedir. Saç mezoterapisinde kokteyl içerisine anestezik ilaç eklenmektedir.

Hangi etkiler görülür?
Yüz mezoterapisinde ihtiyaca göre genellikle üç farklı kombinasyon önerilmektedir. Birincisi antioksidan kombinasyon olup yüzdeki oksidatif stresin oluşturduğu hasarı geri döndürmeye yöneliktir. Cilt üzerinde yıpratıcı etkiyi ortadan kaldırmaya yöneliktir. Cilt kalitesinde artış, parlaklık ve yenilenme sağlamaktadır. İkinci kombinasyon antiaging özellikli olup cilt üzerinde yaşlanmanın etkilerini giderme amaçlıdır. Üçüncü kombinasyon ise lifting etkisinde olup zamanla ciltteki esnekliği sağlayan kollajen ve elastin proteinlerinin güçlendirmesine yöneliktir. Saç mezoterapisinde ise zayıflayan saç köklerini güçlendirecek vitamin-mineral ve çeşitli bileşimler kullanılmaktadır. Saç köklerinde güçlenme, saç uzamasında ve saç kalitesinde artış beklenmektedir. Canlılığını yitirmemiş ancak saç üretimini durdurmuş saç köklerinden saç üretiminin yeniden başlaması da bir diğer etkisidir.

Herhangi bir yan etkisi var mıdır?
Mezoterapi içerisinde bulunan ürünlere karşı herhangi bir alerjik durum olursa buna dikkat edilmelidir. Bunun dışında içerdiği ürünler cildi besleyici ürünler olduğu için yan etki beklenmemektedir. Sadece enjeksiyona bağlı komplikasyonlar görülebilmektedir. Tecrübeli kişilerde bu risk minumun düzeydedir.

Uygulamadan sonra nelere dikkat etmek gerekir?
Günlük normal aktivitelere devam edilebilir. İşlemin yapıldığı gün güneşten korunmanın faydası vardır. İşlem akşamında yüz normal bir şekilde yıkanabilir.