MEME KÜÇÜLTME

MEME KÜÇÜLTME

Anestezi Türü
Genel Anestezi

Ameliyat Süresi
3 Saat

Hastanede Kalış
1 Gün

İstanbul’da Kalış
7 Gün

Sosyal Hayata Dönüş
7 Gün

Bazı kadınların meme hacmi arzu ettiklerinden daha büyük olabilir. Memelerin büyük olması kadınlarda duruş bozukluğu, bel, sırt ve omuz ağrısı, aşırı terleme gibi birçok olumsuzluğa da yol açabilir. Ayrıca istenilen kıyafetlerin giyilmesine de engel olabilir.

Kimler meme küçültme ameliyatı yaptırabilir?
Meme hacminin büyük olmasından rahatsızlık duyan 18 yaş üzeri her kadın bu ameliyatı yaptırabilir.

Meme küçültme ameliyatı nasıl yapılır?
Meme dokusundaki fazlalık cerrahi yöntemlerle çıkarılır.

Ameliyat sonrasında iz kalıyor mu?
Bu ameliyatlarda fazla cildi çıkarmak gerektiği için iz kaçınılmazdır. Kişinin mevcut meme hacmine göre ameliyat planı ve sonrasında oluşacak iz değişir. İzlerin olabildiğince iyi görünmesi için tüm plastik cerrahi becerileri kullanılır. Ameliyat sonrası yapılan müdahalelerle de izin olabildiğince silik iyileşmesi hedeflenir.

Ameliyattan sonra memelerin fonksiyonu ve süt verme kabiliyeti bozulur mu?
Uygulanan modern tekniklerle meme dikleştirme ameliyatında süt kanalları ve meme başının fonksiyonel özellikleri korunur.

Ameliyat süreci?
Ameliyat süresi yaklaşık 3 saattir. Ameliyat sonrasında ertesi gün hastaneden taburcu olunur. Ameliyattan sonra dördüncü günde banyo yapılabilir ve günlük fiziksel aktivitelere bir hafta sonra başlanabilir. Hafif sporlar için bir ay, ağır sporlar içinse üç ay beklemek gerekir. Ameliyat sonrasında özel sutyen kullanılır. Bu sutyen meme dokusu üzerindeki baskıyı en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır. Böylece izler daha iyi iyileşir. Bu sutyenin bir ay kullanılması önerilir.

Rutin kontroller birinci hafta, birinci ay, üçüncü ay, altıncı ay ve birinci yıl olarak planlanır.