fbpx
Meme Dikleştirme2021-07-01T13:48:09+03:00
meme_estetiği2

MEME DİKLEŞTİRME

Memelerde zamanla yerçekiminin etkisiyle sarkma meydana gelebilir. Özellikle gebelik ve emzirme dönemi sonrasında memelerde sarkma sık görülür. Meme dikleştirme ameliyatında amaç memenin fonksiyonunu bozmadan vücut yapısıyla orantılı, ideal ölçülerde, estetik açıdan tatmin edici bir meme oluşturmaktır.

Ameliyat sonrasında iz kalıyor mu?

Bu ameliyatlarda fazla cildi çıkarmak gerektiği için iz kaçınılmazdır. Kişinin mevcut meme hacmine göre ameliyat planı ve sonrasında oluşacak iz değişir. İzlerin olabildiğince iyi görünmesi için tüm plastik cerrahi becerileri kullanılır. Ameliyat sonrası yapılan müdahalelerle de izin olabildiğince silik iyileşmesi hedeflenir.

Memelerin fonksiyonu ve süt verme kabiliyeti bozulur mu?

Yıllar içerisinde gelişen tekniklerle meme küçültme ameliyatında meme dokusu dikleştirilirken süt kanalları ve meme başının fonksiyonel özellikleri korunur. Ameliyattan sonra komplikasyon gelişmediği sürece meme fonksiyonları korunur.

Ameliyat nasıl planlanır?

Meme dikleştirme ameliyatının meme küçültme ameliyatından temel farkı meme dikleştirme ameliyatında sadece cilt çıkarılmasıdır. Gerekirse çok az miktarda meme dokusu da çıkarılabilir. Temel olarak aşağıya doğru yer değiştirmiş meme dokusu yukarıya alınır ve cilt fazlalığı çıkarılır.

Eğer meme dokusu istenilen meme şeklinin oluşturulmasında yetersiz kalırsa protez kullanımı da gerekebilir. Ameliyat öncesinde yapılan fizik muayene ile hastanın beklentisi ameliyatın planlanmasında ve protez gerekliliğinde yol göstericidir.

Ameliyat süreci…

Ameliyat süresi yaklaşık 3 saattir. Hastalar ameliyat sonrasında hastanede genellikle bir gün kalırlar. Ertesi gün drenler çekilerek taburcu edilirler. Hastalar ameliyattan sonra dördüncü günde banyo yapabilirler ve günlük fiziksel aktivitelerine bir hafta sonra başlayabilirler. Hafif sporlar için bir ay, ağır sporlar içinse üç ay beklemek gerekir. Ameliyat sonrasında özel sutyen kullanılır. Bu sutyen meme dokusu üzerindeki baskıyı en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır. Böylece izler daha iyi iyileşir. Bu sutyenin bir ay kullanılması önerilir.

Rutin kontroller birinci hafta, ikinci hafta, birinci ay, üçüncü ay ve birinci yıl olarak planlanır.

Ayrıntılı bilgi istiyorsanız veya sorularınız varsa iletişim sayfasını kullanarak benimle iletişime geçebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR
Meme dikleştirme ameliyatından sonrası ağrı olur mu ?2021-07-01T14:01:36+03:00

Meme dikleştirme operasyonu, estetik operasyonları arasında en az ağrı sızı çekeceğiniz operasyonlardan biridir. Yok denilecek kadar az bir ağrı hissiyatı oluşur içinizde.

Meme dikleştirme ameliyatının sonucu ömür boyu kalıcı mıdır ?2021-07-01T14:00:12+03:00

Meme dikleştirme operasyonunda uzman doktorunuzun başarısı ve ameliyatın işleyiş süreci çok etkilidir. Bu sebeple uzman doktor tercih ettiğinizden emin olmanızı öneririz. Dikleştirme operasyonu, sonsuza kadar memenizin dik kalacağı anlamına gelmez. Yaşlanma faktörü ve yaşamsal faktörler göz önünde bulundurularak en uzun sürede memenizin dik kalması için cerrahi işlem uygulanır.

Meme dikleştirme doğumdan ne kadar süre sonra ameliyat olabilirim ?2021-07-01T13:58:02+03:00

Meme dikleştirme operasyonu olmadan hemen önce, doğum sonrası emzirme döneminin atlatılması gerekmektedir. Sonrasında uzman doktorun kararı ile operasyonun yolu çizilebilir.

Ameliyatsız meme dikleştirme nedir ?2021-07-01T13:56:44+03:00

Meme dikleştirme operasyonu öncesi uzman doktorunuz tarafından verilen kararla, meme dikleştirme cihazları kullanılarak memenizi olması gereken hatta almak için bir çalışma yapılabilir. Ancak meme dikleştirme operasyonu cerrahi işlemler ile alınan sonuçlar gibi %100 olmayacaktır.

Ameliyat sonrasında iz kalıyor mu?2021-07-01T13:55:19+03:00

Bu ameliyatlarda fazla cildi çıkarmak gerektiği için iz kaçınılmazdır. Kişinin mevcut meme hacmine göre ameliyat planı ve sonrasında oluşacak iz değişir. İzlerin olabildiğince iyi görünmesi için tüm plastik cerrahi becerileri kullanılır. Ameliyat sonrası yapılan müdahalelerle de izin olabildiğince silik iyileşmesi hedeflenir.

Meme dikleştirme nedir ?2021-07-01T13:54:51+03:00

Meme dikleştirme operasyonu, memenin olması gereken “ana hatta” taşınmasında yapılan cerrahi işleme denir.

Go to Top