MEME DİKLEŞTİRME

MEME DİKLEŞTİRME

Anestezi Türü
Genel Anestezi

Ameliyat Süresi
2,5 Saat

Hastanede Kalış
1 Gün

İstanbul’da Kalış
7 Gün

Sosyal Hayata Dönüş
7 Gün

Memelerde zamanla yerçekiminin etkisiyle sarkma meydana gelebilir. Özellikle gebelik ve emzirme dönemi sonrasında memelerde sarkma sık görülür. Meme dikleştirme ameliyatında amaç memenin fonksiyonunu bozmadan vücut yapısıyla orantılı, ideal ölçülerde, estetik açıdan tatmin edici bir meme oluşturmaktır.

Kimler meme dikleştirme ameliyatı yaptırabilir?
Meme dokusunda. Sarkma olan 18 yaş üzeri her kadın bu ameliyatı yaptırabilir.

Meme dikleştirme ameliyatı nasıl yapılır?
Meme üzerindeki sarkmış dokular yukarıya kaldırılır ve fazla deri cerrahi yöntemlerle çıkarılır.

Ameliyat sonrasında iz kalıyor mu?
Bu ameliyatlarda fazla cildi çıkarmak gerektiği için iz kaçınılmazdır. Kişinin mevcut meme hacmine göre ameliyat planı ve sonrasında oluşacak iz değişir. İzlerin olabildiğince iyi görünmesi için tüm plastik cerrahi becerileri kullanılır. Ameliyat sonrası yapılan müdahalelerle de izin olabildiğince silik iyileşmesi hedeflenir.

Ameliyattan sonra memelerin fonksiyonu ve süt verme kabiliyeti bozulur mu?
Uygulanan modern tekniklerle meme dikleştirme ameliyatında süt kanalları ve meme başının fonksiyonel özellikleri korunur.

Ameliyat süreci?
Ameliyat süresi yaklaşık 2.5 saattir. Hastalar ameliyat sonrasında hastanede genellikle bir gün kalırlar. Ertesi gün drenler çekilerek taburcu edilirler. Hastalar ameliyattan sonra dördüncü günde banyo yapabilirler ve günlük fiziksel aktivitelerine bir hafta sonra başlayabilirler. Hafif sporlar için bir ay, ağır sporlar içinse üç ay beklemek gerekir. Ameliyat sonrasında özel sutyen kullanılır. Bu sutyen meme dokusu üzerindeki baskıyı en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır. Böylece izler daha iyi iyileşir. Bu sutyenin bir ay kullanılması önerilir.

Rutin kontroller birinci hafta, birinci ay, üçüncü ay, altıncı ay ve birinci yıl olarak planlanır.