fbpx
Liposuction2021-07-01T00:51:30+03:00
Lipo

LIPOSUCTION (VAKUMLA YAĞ EMME)

İstenmeyen bölgelerde yağ birikimi ideal vücut şeklini bozar ve kişinin özgüvenini düşürerek sosyal ve psikolojik açıdan rahatsızlık oluşturur. Bölgesel yağlanma çoğu zaman yapısaldır. Spor ve egzersiz ile bir miktar düzelse de ideal vücut ölçülerine ulaşmak için bazen yeterli olmaz.

Liposuction nedir?

Liposuction ameliyatında 3-5mm kalınlığında kanüller kullanılarak negatif basınç ile cilt altı bölgeden yağ dokusu parçalanır ve vakumlanır. Liposuction vücut şekillendirme ameliyatlarının en önemli basamağını oluşturur. Tek başına yapılabileceği gibi diğer vücut şekillendirme ameliyatları ile de kombine edilebilir.

Liposuction ile zayıflama!

Toplumdaki en büyük yanılgı liposuction ameliyatının kilo verme amacıyla yapıldığıdır. Liposuction zayıflatma amacıyla yapılan bir ameliyat değildir. Vücudun istenmeyen bölgelerinde birikmiş olan yağ dokusu düzeltilerek estetik açıdan kişiye daha güzel bir görünüm kazandırılması hedeflenir.

Ameliyat nasıl yapılır?

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi uygulama bölgesine ve miktarına göre değişiklik gösterir. Hasta ertesi gün taburcu edilir. Bir defada alınan yağ miktarının 4-5 litreyi geçmemesi önerilir.

Ameliyat sonrası ağrı olur mu?

Ameliyattan sonra yanma şeklinde ağrı olabilir. Ağrı kesicilerle ağrılar minimumda tutulur. Ameliyat bölgesinde morluk ve hassasiyet de olabilir ve bir ay içerisinde düzelir. Ameliyat sonrasında bir ay korse kullanımı önerilir. Bu korse sayesinde ameliyat bölgesinde sıvı birikimi ve ödem gelişmesinin önlenmesi hedeflenir. Ameliyat sonrasında istenilen ideal görüntünün oluşması için 6 ay beklemek gerekir. Günlük aktivitelere bir hafta sonra başlanılabilir. Hafif sporlar için bir ay, ağır sporlar içinse üç ay beklemek gerekir. Dördüncü günde banyo yapılabilir. Ameliyat izleri yaklaşık olarak 5mm ile 1cm arasında değişir. Bu izlerin başkaları tarafından fark edilmesi oldukça güçtür.

Rutin kontroller birinci hafta, ikinci hafta, birinci ay, üçüncü ay ve birinci yıl olarak planlanır.

Ayrıntılı bilgi istiyorsanız veya sorularınız varsa iletişim sayfasını kullanarak benimle iletişime geçebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR
Liposuction operasyonu iz bırakır mı?2021-07-01T00:50:47+03:00

Liposuction genellikle başarı ihtimali oldukça yüksek bir estetik operasyonudur. Gün geçtikçe uzman doktorlar liposuction  konusunda kendini ciddi oranda geliştirmiştir. Bu sebeple ameliyatların başarılı geçme olasılığı çok yükselmiştir.

Liposuction operasyonu sonrasında “açılan kesiler gözle görülmeyecek kadar azdır” bu sebeple ameliyat izleri hakkında merak ettiğiniz bir şey var ise, bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Liposuction operasyonu sonrası süreç nasıldır?2021-07-01T00:47:58+03:00

Genellikle klasik liposuction operasyonu sonrasında korse kullanımı gereklidir. Çoğu uzman doktor tarafından “4 ila 5 gün” süresince korse çıkarılmadan kullanılması konusunda hasta uyarılır. Operasyon sonrasında olası ağrılarda, doktorunuz tarafından size reçete edilen ağrı kesicileri kullanmanız gerekmektedir.

Operasyon sonrasındaki ilk 7 saat süre zarfında beslenmemenizi önerir, uzmanınızdan bu konu hakkında bilgi almanızın doğru olacağını belirtmek isterim.

Operasyonun gidişatına göre ve cilt yapınıza göre 1 hafta içerisinde “dikişler”  alınır. Sonrasında iki haftalık bir süre zarfında operasyon esnasında oluşan ödemler “morluklar” iyileşme yolunda ilerler ve hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Liposuction için nasıl hazırlık yapılmalıdır?2021-07-01T00:44:12+03:00

Liposuction operasyonu kararı verildikten sonrasında, uzman doktorunuz tarafından sağlık tetkikleri yapılır. Liposuction öncesi uzman doktorunuza kullandığınız ilaçlar veya her hangi bir alerjik hastalığınız var ise paylaşmanız önerilidir. Operasyonun uygulanacağı bölgeye göre “lokal yada genel anestezi” uygulanacağı için uzman doktorunuzun önerilerini göz ardı etmeyiniz.

Liposuction yöntemi başka uygulamalarla birleştirilebilir mi?2021-07-01T00:41:20+03:00

Liposuction “yağ alma” operasyonu esnasında hastanın isteğine göre birden fazla bölgeden yağ alma işlemi gerçekleştirilebilir. Ancak uzman doktor tarafından uygun görülmesi durumunda birden fazla liposuction işlemini gerçekleştirilir.

 

Liposuction hangi bölgelerde uygulanır?2021-07-01T00:37:12+03:00

Liposuction estetik operasyonu vücudun bölgesel olarak biriken yağların alınması için yapılan operasyon çeşididir.

Liposuction Uygulanan Bölgeler ;

 • Uyluk Bölgesi
 • Kalça Bölgesi
 • Kaba Etler
 • Kolların Üst Kısmı
 • Bacakların İç Kısmı
 • Karın Bölgesi
 • Bel ve Göbek Bölgesi
 • Çene ve Boyun Bölgesi
 • Yanaklar
 • Göğüs Kafesi
 • Ayak Bileği ve Baldılar
Go to Top