Op. Dr. Celal Alioğlu

Op. Dr. Celal ALİOĞLU

1986 yılında Trabzon’da doğdum. İlk ve ortaokulu Trabzon’da, lise öğrenimimi ise Rize Fen Lisesi’nde tamamladım. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2012 yılında mezun oldum. Estetik ve rekonstrüktif cerrahiye ilgim tıp fakültesi yıllarında başladı. Tıp fakültesinin ilk yıllarından itibaren estetik ve rekonstrüktif ameliyatlara girmeye ve bu alanda kendimi geliştirmeye başladım.

2013 yılında Türkiye’nin en iyi plastik cerrahi kliniklerinden birisi olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinde uzmanlık eğitimine başladım. İhtisasım süresince çok sayıda estetik, rekonstrüktif ve mikrocerrahi ameliyat öğrenme ve yapma fırsatı buldum. Yurtdışı ve yurtiçi çok sayıda kongre ve kursa katılarak bilgi ve becerilerimi arttırdım.

2017 Kasım’da Dünya’nın en saygın Plastik Cerrahlarından birisi olan Dr. Raul Gonzalez ile Brezilya’da beraber çalışma fırsatı yakaladım. Brezilya’da kaldığım süre boyunca çok sayıda yüz germe, liposuction, vücut şekillendirme ve popo estetiği ameliyatlarında aktif olarak yer aldım.

2017 yılında ihtisasımı tamamlayarak “Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı” unvanını aldım.

2017-2019 arasında Hatay Devlet Hastanesinde çalıştım. Bu süre zarfında çok sayıda estetik ve rekonstrüktif ameliyat yaptım. 2020 Aralık ayı itibarıyla Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubunda çalışmaktayım. Detay…

İngilizce bilmekteyim. Türk Tabipler Birliği, Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği ve Dünya Estetik Plastik Cerrahi Derneği üyesiyim.

Katıldığım Kurslar ve Eğitimler:

  1. Stem Cell Technologies – Kocaeli Üniversitesi Kök hücre ve gen tedavileri araştırma ve uygulama merkezi, 2013
  2. Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası – Karadeniz Teknik Üniversitesi Hayvan deneyleri yerel etik kurulu, 2013
  3. Saç Ekimi Cerrahisi Kursu – TPRECD 36. Ulusal Kurultayı, 2014
  4. Aesthetic Breast Surgery – TPRECD 36. Ulusal Kurultayı, 2014
  5. Nazal Endoskopi ve Fonksiyonel Nazal Cerrahisi Kursu– TPRECD 36. Ulusal Kurultayı, 2014
  6. Temel Mikrocerrahi Kursu – İstanbul Medeniyet Üniversitesi, 2015
  7. Saç Ekimi Canlı Cerrahi Kursu – Sakarya Üniversitesi, 2015
  8. Nazım Çerkeş Rinoplasti Kursu- Fulya Acıbadem Hastanesi, 2016
  9. Rinoplastide Osteotomiler ve Dorsal Şekillendirme kursu, Amerikan Hastanesi, 2016
  10. Clinica Raul Gonzalez – Observership, 2017